Popis a história

Ponúkame Vám ubytovanie v drevenici z 19. storočia, ktorá sa nachádza v obci Rabčice na hornej Orave. Drevenica sa nachádza na samote v lone v prírody neďaleko salaša. Je zariadená v štýle našich rodičov s ohľadom na moderný štandart ubytovania. V drevenici sú k dispozícii na prízemí v obytnej časti: spoločenská miestnosť s krbom, plne vybavená kuchyňa so základnými potravinami s varičom, pecou a mikrovlnou rúrou, ďalej jedáleň, stará spálňa zariadená v štýle našich predkov, kúpeľňa a fínska sauna. V podkroví sa nachádzajú tri izby na spanie a jedna oddychová časť s TV, rádiom s CD, DVD prehrávačom, satelitným príjimačom a kúpeľňa.

Interiér Drevenice

Interiér Drevenice - Stará izba

 

K dispozícii sú dva krby, ktoré vykurujú izby po celom objekte vďaka teplovzdušným rozvodom. K dispozícii je aj fínska sauna. Kapacita objektu je 10 až 12 ľudí, ideálne pre väčšie rodiny na stretnutia alebo firemné akcie a posedenia. K dispozícii sú ešte priestranná terasa, koliba na opekanie a grilovanie a vínna pivnica. Drevenicu si môžete prenajať v sezóne na 7 alebo 14 dní. Letná sezóna je od 1.6. do 30.9. a zimná sezóna je od 1.12. do 31.3. Ubytovanie je od soboty od 14-tej hodiny do soboty do 10-tej hodiny. Mimo sezóny je možné si prenajať objekt aj na menej ako 7 dní. Ceny sú uvedené v cenníku spolu so zľavami a doplnkovými službami.

Drevenica bola zrekonšruovaná a zariadená vo vidieckom štýle. Vykurovanie je elektrické s dvoma teplovzdušnými krbami. Na ohrev TÚV sa používa solárny ohrev s doplnkovým elektrickým ohrevom. Domáce zvieratá sú vítané. V celom objekjekte z bezpečnostných dôvodou fajčenie zakázané. Za pochopenie ďakujeme.

Pre deti sa tu nachádza piesovisko, hojdačka, veľká trávnatá plocha a hračky. Samozrejmosťou sú detská jedálenská stolička a detská postieľka na vyžiadanie. Na požiadanie Vám pripravíme detskú posteľku. Chalupa je vybavená elektrickými zásuvkami s detskou ochranou. Na deti čaká veľa rôznych hračiek, detský stan, hojdací koník, vláčik, pieskovisko, šmýkačka, tranpolína... a samozrejme detská stolička.

Interiér Drevenice

História

Drevenica sa nachádza na úbočí pod Babou horou v okolí hôr a lúk v tajomnom lone prírody. Už po stáročia naši predkovia poznali túto krajinu a okolo roku 1880 postavili drevenicu v tomto krásnom prostredí. V minulosti bola práca tvrdá a v bežnej drevenici bývali dve až tri rodiny a do dediny chodili len raz do týždňa a to v nedeľu do kostola alebo na jarmok, nakúpiť veci, ktoré si nedokázali sami vyrobiť alebo dopestovať.

slide

slide

 

Rekonštrukcia drevenice prebehla v rokoch 2004-2007, pri ktorej bol kladený dôraz na budúci komfort a pohodlie s ohľadom na zachovanie pôvodných prvkov. Pri prestavbe boli použité kvalitné materiály a pomáhali starí šikovní majstri, ktorí vedeli pracovať podľa starých tradícií a pomohli dobrými radami a skvelími nápadmi. Zariadenie drevenice je takisto v pôvodnom štýle.

Je použitý tradičný nábytok a hlavne sú zachované aj staré izby, ktoré pripomínajú 19. storočie našich predkov, zvyšné zariadenie je nové s dôrazom na súčasný štandard ubytovania. Snažili sme chrániť prírody a preto sme použili aj moderné vybavenie -solárny ohrev TÚV, podlahové vykurovanie, teplovzdušné kurovanie od krbov.

Drevenica je postavená z dreva, a preto je v celom objekte z bezpečnostných dôvodou fajčenie zakázané. Za pochopenie ďakujeme.

slide